Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') 'NIGRA'

Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra')
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') 'NIGRA'
myrobalán
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-7m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Myrobalán je jedním z nejoblíbenějších listnatých stromů, který si svou popularitu získal sytě vínovým vybarvením listů, téměř nulovou nutností údržby a nenáročností na půdu.

Listy jsou podlouhle vejčité či oválné a pokud je strom vysazen na plném slunci, jejich barva je temně vínová. Takto sytě vybarvený menší strom je velmi vhodný pro narušení jednolitě zelených zahrad nebo jako solitérní dřevina k odlišně vybarvené fasádě. Výborně ladí s urbanistickou šedí nebo odstíny krémové barvy.

Odrůda Nigra (=Pissardii Nigra) byla vyšlechtěna pro bohaté kvetení sytě růžové barvy. Květy nejsou tak velké jako na okrasných třešních (sakurách), ale bývá jich mnoho, takže celý strom je obsypán jemně růžovými květy vyrůstajícími ze sytě vínových kalíšků, což kvetení přidá na kontrastu.

Roste vzpřímeně a pokud chcete hustší keř, je dobré jej stříhat. Je velmi vhodný do měst i průmyslových center, jelikož výborně snáší znečištěné ovzduší. Není náročný na půdu, ale pokud chcete opravdu krásný strom s bohatým olistěním a větvením, zasaďte jej do mírně kyselé země, která nebude vysychat, ale nebude stát ve vodě. Každý rok zjara rostlině dopřejte hrst dlouho-rozpustného hnojiva (např. Osmocote® nebo Basacote®). Naprosto mrazuvzdorný do cca -40°C.

Poslední revize 07-12-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') 'NIGRA' výška 200-250 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') 'NIGRA' výška 200-250 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') 'NIGRA' výška kmene 110-120 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') výška kmene 220-230 cm, obvod kmene 8-10 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Prunus cerasifera ('Pissardii Nigra') výška kmene 220-230 cm, obvod kmene 8-10 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Prunus x cistena
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.