Rhamnus frangula 'Ron Williams' FINE LINE®

Rhamnus frangula 'Ron Williams'
Rhamnus frangula 'Ron Williams' FINE LINE®
krušina úzkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Krušina úzkolistá Fine Line® je naprosto přepychový keř, který bez ohledu na svůj „obyčejný“ původ nadchl již mnoho zahradních architektů stejně jako běžných zahrádkářů během své poměrně krátké doby na trhu od roku 2004. Šlechtil ji od roku 1989 americký botanik Ronald Williams, který v roce 1999 zajistil rostliny s neměnnými vlastnostmi a nechal je patentovat pod číslem PP 14,791. Množení podléhá licenci.

Krušina Fine Line® je listem totožná s jedním ze svých rodičů – s odrůdou Aspleniifolia. Opadavé listy jsou uzoučké a při okrajích jemně vykrajované nebo zvlněné, příjemně trávově zelené v létě a jasně žluté na podzim, 10-12 cm dlouhé, výjimečně i o něco delší. Nadchnou vás svou jemnou texturou, takže keř zdálky vypadá jako chlupatý nebo jako extrémně úzkolistý bambus. Druhým rodičem byla odrůda Columnaris a po ní tato krušina zdědila úzký, sloupovitý a kompaktní růst.

Fine Line® najde své uplatnění v mnoha typech a částech zahrad. Může se použít jako menší solitér na místech, kde uvítáte sloupovitý, štíhlejší akcent; výborně se hodí do japonských zahrad; velmi přirozeně vypadá v kompozicích přímořského stylu vysazena do písku nebo kamínků; ideálně doplní svým měkkým vzezřením společenství jakýchkoli jehličnanů; vysazuje se rovněž jako neformální živý plot a díky vynikající mrazuvzdornosti může být pěstována i ve venkovním květináči na terase nebo na balkóně.

Není náročná na půdní typ, ale nejraději má lehce kyselou, vlhkou a propustnou zem bohatou na živin. Pěstujte ji na plném slunce nebo částečném stínu. Nevyžaduje řez, ale můžete si ji tvarovat dle libosti, nejraději zjara před rašením. Oproti běžné krušině, která je v některých státech USA pokládána za invazní rostlinu, se nedokáže množit semeny, takže není plevelná. Zvládá teploty až do cca -40°C.

Poslední revize 29-12-2010
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rhamnus frangula 'Ron Williams' FINE LINE® výška 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Rhamnus frangula 'Ron Williams' FINE LINE® výška 100-125 cm, šířka 20 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Rhamnus frangula 'Ron Williams' výška 70-80 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Rhamnus frangula  'ASPLENIIFOLIA'
Fagus sylvatica 'MERCEDES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.