Catalpa fargesii f. DUCLUXII

Catalpa fargesii
Catalpa fargesii f. DUCLUXII
katalpa Fargesova
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Rarity
náhled fotonáhled foto

Katalpy jsou poměrně známé a oblíbené stromy či větší keře i v českých zahradách. Nyní ale přinášíme téměř neznámou lahůdku jménem katalpa Fargesova. Tento raritní kousek pochází z Číny, kde byl objeven evropskými botaniky teprve začátkem 20.století.

Varieta ducluxii je naprosto unikátní formou Fargesovy katalpy, neboť nabízí nádherné květy v barvě, kterou zatím žádná katalpa neuměla. Tyto květy jsou široce trubkovité, lila až růžové barvy s nápadným zlatožlutým a červenohnědým tečkováním směrem od hrdla ven. Objevují se v první polovině léta v okoličnatých hroznech. Nakvetlý strom přitahuje pozornost kolemjdoucích stejně jako čmeláků a některých motýlů. Opadavé listy jsou středně zelené, úzce srdčité s výraznou špičkou.

Roste středně rychle. Keřové formy mají již od země tvar širokého, rozevřeného deštníku. Stromy s korunou dorůstají také do tohoto tvaru a s věkem vytvářejí patra. Výška volně rostoucího stromu se může vyšplhat k cca 8m, ale běžně se loňské výhony v polovině jara zakracují, aby vytvořila hustší korunu a udržela se v nižší velikosti. Spolehlivě obráží i při pozdním stříhání (až do začátku července), ale kvete až v dalším roce. Jedná se o výbornou rostlinu do kompozice letní zahrady, kde stojíte o to, abyste měli velký kvetoucí keř či strom v době, kdy si zahradu užíváte nejvíce, například poblíž bazénu nebo letní terasy.

Katalpy jsou nenáročné na půdní typ, i když živnou půdu ocení. Nejsou vybíravé, zda kyselou nebo zásaditou, pouze jim zajistěte dobře odvodněnou a přednostně hlubší zem, aby mohly dobře kořenit. Dobře snáší nepříznivé podmínky jako městské zadláždění a znečištěné ovzduší. Plně mrazuvzdorná do cca -26°C.

Poslední revize 27-12-2010
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Catalpa fargesii f. DUCLUXII výška 100-125 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Catalpa fargesii f. DUCLUXII výška 100-125 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Chitalpa tashkentensis  'SUMMER BELLS®'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.