Quercus myrsinifolia

Quercus myrsinifolia
Quercus myrsinifolia
bambusový dub (stálezelený dub)
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Duby neodmyslitelně patří do naší krajiny, ať už pocházejí z Ameriky, Asie nebo jižní Evropy. Lemují naše rybniční hráze, zdobí smíšené lesy a zvláštní druhy a kultivary se těší oblibě ve velkých parcích a botanických zahradách.

Bambusový dub je poměrně vzácná dřevina, která se do světa příliš nerozšířila. Pochází z oblastí jižní Číny, Laosu a Japonska. Jedná se menší, stálezelený strom, jehož listy jsou velice podobné listům bambusu. Jsou podlouhlé a úzké, nové rašení je atraktivně bronzové a zralé listy mají středně zelenou barvu. Oproti například bobkovišním či portugalskému vavřínu, které lze v našich podmínkách bez problémů pěstovat jako stromy, které si i s kmenem stále zachovávají keřový růst co do tvaru koruny, bambusový dub má sám od sebe charakter stromu a bez dalších zásahů se přirozeně větví a vytváří krásnou, poměrně kompaktní a hustou, zaoblenou korunu.

Tento strom se v současnosti pěstuje ponejvíce v teplejších částech USA, v jižní Asii a výjimečně v mírnějších oblastech Evropy. Využívají jej zejména kreativní a ambiciózní zahradní architekti, kteří dokáží ocenit jeho kvality, jako jsou: stromová forma ale menší vzrůst, stálezelené olistění a hlavně celkově velice elegantní a uvolněné vzezření. Běžný člověk, pokud jej neuvidí v kompozici, která mu umožní vyniknout, jej v sezóně možná neocení. Ale jinak je tomu v zimě, kdy okolní stromy shodí listí a tento krasavec stojí v plném olistění jako hrdina a svými nádhernými bambusovými listy v chladných a mrazivých dnech dokáže, že stojí za uznání.

Bambusový dub není náročný na pH půdy, ale pro barvu listů doporučujeme spíše mírně kyselé prostředí a jako u všech stálezelených dřevin výborně odvodněnou, propustnou a živnou půdu. Tvarování je možné zjara po mrazech. Roste středně rychle a po zastřižení krásně houstne a lze jej řezem udržovat v menší velikosti. Je bezproblémový při zimních teplotách do -20°C a podle pěstitelů z chladnějších částí Evropy dokáže bez poškození přežít i krátkodobý silnější mráz. Před zimou a během zimy, pokud nemrzne, zalévejte!

Poslední revize 20-06-2010, 19-02-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Quercus myrsinifolia výška kmene 190-200 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Quercus myrsinifolia výška kmene 190-200 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Quercus myrsinifolia výška 175-200 cm, šířka 60-80 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Quercus myrsinifolia výška kmene 180-190 cm, obvod kmene 12-14 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Prunus lusitanica
Quercus acutissima
Prunus lusitanica
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.