Prunus subhirtella 'AUTUMNALIS'

Prunus subhirtella
Prunus subhirtella 'AUTUMNALIS'
višeň chloupkatá
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v zimě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rod prunus obsahuje přes 400 druhů dřevin, které kombinují užitečnost a krásu. Patří sem totiž jak třešně, slivoně, broskve či trnky, tak i okrasné třešně (sakury), kvetoucí slivoně, stálezelené bobkovišně atd. Višeň chloupkatá vznikla samovolně v přírodě pravděpodobně přirozeným křížením mezi prunus pendula a prunus incisa a jedná se o bohatě kvetoucí druh z Japonska.

Autumnalis je odrůda této okrasné višně, jež svoje jméno získala díky neobvyklému faktu: je-li teplý konec podzimu, nebo kdykoli se výrazně oteplí v průběhu zimy na delší období než několik dnů, začne kvést a může kvést tak dlouho, dokud je slunečno a nemrzne. Přesto hlavní sezóna pro kvetení této přírodní krásky je v dubnu a to na období 3-4 týdnů. Květy jsou drobné, bílé až světlounce růžové a otevírají se z narůžovělých poupat. Jsou jednoduché až poloplné a nevoní.

Opadavé listy jsou menší než typicky třešňové, pilovité při okrajích, středně zelené v sezóně, a zlatavě žluté s tóny oranžové a místy i červené na podzim. Dejte tomuto krásnému čas, aby vytvořil korunu, která vás jaro co jaro nadchne větvemi obsypanými množstvím květů. Většinou je široce rozkladitá, trychtýřovitá a shora zploštělá, větvičky jsou tenké a při okraji koruny mírně přepadavé. Po odkvětu ji můžete zakrátit nebo jakkoli vytvarovat, ale jako u všech třešní či višní se to díky nebezpečí infekcí nedoporučuje dělat příliš často.

Okrasné slivoně zvládnou téměř jakoukoli půdu vyjma těžké a podmáčené, ale nejhezčí budou ve vlhké, nevysychavé půdě, přednostně kyselejší reakce, ve které nabídnou atraktivnější podzimní zbarvení listů. Slunečná poloha je důležitá pro množství květů a pravidelnou korunu. Višeň chloupkatá je odolnější zimním mrazům i letním horkům než většina ostatních prunusů. Spolehlivě odolná do min. -34°C.

Poslední revize: 10-02-2006; 17-07-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.