Prunus subhirtella 'AUTUMNALIS'

Prunus subhirtella
Prunus subhirtella 'AUTUMNALIS'
višeň chloupkatá
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v zimě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rod prunus obsahuje přes 400 druhů dřevin, které kombinují užitečnost a krásu. Patří sem totiž jak třešně, slivoně, broskve či trnky, tak i okrasné třešně (sakury), kvetoucí slivoně, stálezelené bobkovišně atd. Višeň chloupkatá vznikla samovolně v přírodě pravděpodobně přirozeným křížením mezi prunus pendula a prunus incisa a jedná se o bohatě kvetoucí druh z Japonska.

Autumnalis je odrůda této okrasné višně, jež svoje jméno získala díky neobvyklému faktu: je-li teplý konec podzimu, nebo kdykoli se výrazně oteplí v průběhu zimy na delší období než několik dnů, začne kvést a může kvést tak dlouho, dokud je slunečno a nemrzne. Přesto hlavní sezóna pro kvetení této přírodní krásky je v dubnu a to na období 3-4 týdnů. Květy jsou drobné, bílé až světlounce růžové a otevírají se z narůžovělých poupat. Jsou jednoduché až poloplné a nevoní.

Opadavé listy jsou menší než typicky třešňové, pilovité při okrajích, středně zelené v sezóně, a zlatavě žluté s tóny oranžové a místy i červené na podzim. Dejte tomuto krásnému čas, aby vytvořil korunu, která vás jaro co jaro nadchne větvemi obsypanými množstvím květů. Většinou je široce rozkladitá, trychtýřovitá a shora zploštělá, větvičky jsou tenké a při okraji koruny mírně přepadavé. Po odkvětu ji můžete zakrátit nebo jakkoli vytvarovat, ale jako u všech třešní či višní se to díky nebezpečí infekcí nedoporučuje dělat příliš často.

Okrasné slivoně zvládnou téměř jakoukoli půdu vyjma těžké a podmáčené, ale nejhezčí budou ve vlhké, nevysychavé půdě, přednostně kyselejší reakce, ve které nabídnou atraktivnější podzimní zbarvení listů. Slunečná poloha je důležitá pro množství květů a pravidelnou korunu. Višeň chloupkatá je odolnější zimním mrazům i letním horkům než většina ostatních prunusů. Spolehlivě odolná do min. -34°C.

Poslední revize: 10-02-2006; 17-07-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus subhirtella  'AUTUMNALIS' výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 12-14 cm, šířka koruny 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.