Cryptomeria japonica 'ELEGANS VIRIDIS'

Cryptomeria japonica
Cryptomeria japonica 'ELEGANS VIRIDIS'
kryptomérie japonská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kryptomérie jsou v našich podmínkách dobře mrazuvzdorné jehličnany s neobvyklým vzezřením. Elegans Viridis je selekcí starší odrůdy Elegans, jejíž hlavní předností je zimní barva, která na rozdíl od většiny ostatních kryptomérií zůstává sytě zelená a nebarví se do bronzově hnědé.

Elegans Viridis se od základního druhu nápadně liší i stavbou větviček a jehlic. Jednotlivé jehlice totiž nejsou tak nahloučené vedle sebe, jsou delší a celá větvička je natolik dlouhá a měkká, že se při kraji elegantně sklání, čímž celému keři propůjčuje lehce přepadavý efekt, tolik oblíbený například u himalájských cedrů. Barva je svěže zelená zjara a sytě zelená po zbytek roku.

Roste uspokojivým tempem, přestože jako každý jehličnan potřebuje pár let na dobré zakořenění, aby pak mohla tvořit pravidelné přírůstky. Habitus je hustý, tvar široce pyramidální, lehce zaoblený, se svěšenými konci. Není nutné ji stříhat, ztrácí potom svůj přirozený charakter. Vypadá krásně jako samostatně stojící solitér nebo ve skupině s jinými jehličnany menších velikostí. Logickou podsadbou jsou nižší kyselomilné keře jako například japonské azalky nebo rododendrony.

Kryptomérie nejlépe prospívají v hluboké, živné, kyselé, rovnoměrně vlhké zemi, která nebude v létě vysychat (dobře zamulčujte), aby nové větvičky neztrácely vodu. Umístění je vhodné v mírném polostínu nebo na plném slunci s částečným přistíněním v zimě. Plně mrazuvzdorná do -23°C na plném slunci a až cca -27°C v zimním stínu.

Poslední revize 05-02-2010.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cryptomeria japonica výška 25-30 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.