Stachyurus chinensis 'CELINA'

Stachyurus chinensis
Stachyurus chinensis 'CELINA'
ocasatec čínský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dokážete uvěřit, že existuje rostlina, kterou botanici nazvali ocasatec? I když koneckonců proč ne: když může být dvanáctihlavá saň, proč by nemohla rostlinka mít ocásky?

Ocasatec je opadavý keř, jehož největší atrakcí jsou květenství, složená z drobných, bledě žlutých, zvonkovitých květů, uspořádaná do efektně visících ocásků. Poupata se tvoří již na konci léta a dozrávají dlouho, aby mohla vykvést co nejdříve na začátku jara, mnohdy ještě na konci zimy. Doprovodnou barvou je vínově červená až hnědá barva větviček, která obzvlášť zjara během dodá kvetení na kontrastu. Odrůda Celina nabízí o něco pozdější kvetení (konec března/začátek dubna) a poměrně dlouhé hrozny květů – mohou mít 25-50 kvítků na jednom ocásku!

Listy jsou středně zelené, široce kopinaté až vejčité a na podzim nabízí okázalou show růžové, červené a oranžové. Patří k nejatraktivnějším rostlinám podzimního zbarvení. Keř roste středně rychle do oválně zaobleného tvaru s klenutými větvemi. Někteří pěstitelé doporučují rostlinu po odkvětu silně sestříhat, aby vyprodukovala mnoho nových výhonů, na kterých v další sezóně spolehlivě pokvete.

Ocasatec patří ke kyselomilným rostlinám, takže při výsadbě přidejte množství rašeliny. Potřebuje neustálé vlhko, ale nesnáší podmáčenou zem. Půda by měla být dostatečně živná a při každoročním seřezání je dobré ji pravidelně hnojit, aby měla dostatek síly na nové rašení. Ideální místo je rozptýlené světlo či polostín a umístění chráněné před silným větrem, který by v zimě vysušoval poupata. Na plném slunce vyžaduje dobrou vrstvu mulče a kontrolu zálivky. Spolehlivě mrazuvzdorná do -21°C, snáší i krátkodobé výkyvy o několik stupňů níže.

Poslední revize 08-01-2010
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2021 / únor 2022 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Stachyurus chinensis výška 40-60 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Stachyurus chinensis 'CELINA' výška 60-80 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.